logo

Kaynak İşleri

Kaynak ve kesme işlemleri sırasında etrafa sıçrayan çapaklar, yüksek sıcaklıktaki  küçük eriyik metaller ve alevler  kumaşları delerek  çalışanın vücudunda ciddi anlamda acı veren yanıklar oluşturabilmektedir. Bu tehlikelere karşı  genellikle ağır gramajlı kumaşlar kullanılmakta olup sıçrayan parçaların kumaştan kolayca uzaklaşmasını sağlamak amacıyla özel apreler uygulamaktayız. Bu apreler alev almazlık özelliğini olumsuz etkilemeyecek kimyasallardan seçilmektedir.

Elyafından alev almaz özellikte elyaflar kullanıldığı gibi aynı zamanda 50 yıkamaya dayanıklı alev almaz apreli kalını pamuklu kumaşlarda bu kategoride kullanılmaktadır.  Yaklaşık 1400 C sıcaklıktaki çapakların özellikle kol içi , diz arkası ve omuz bölgelerinde takılıp kalması neticesinde kumaşla uzun süreli teması söz konusudur. Bu durumlarda kumaşın kısa sürede delinmesini önlemek amacıyla kendi kumaşından takviye parçalar kullanılmaktadır.

Ürünlerimiz uluslararası standartlara uygun malzeme, kumaş ve dikim teknikleri ile üretilmekte ve bitmiş hali ile CE sertifikasyon sürecine tabi tutulmaktadır. Kıyafetlerimiz hem olası tehlikelere karşı personelin azami oranda korunmasını sağlayacak ve aynı zamanda çalışma ergonomisine uygun biçimde tasarlanmıştır.