logo

Elektrik Ark

Elektrik iletim ve dağıtım şirketleri başta olmak üzere, makine, elektronik ve enerji sektörlerinde özellikle  arıza ve bakım çalışmaları sırasında oluşması muhtemel ark patlamalarından kaynaklanan yüksek ısı, elektrot sıçramaları, basınç ve aleve karşı çalışanın korunması amacıyla geliştirilmiş ürün grubumuzdur.

Kıyafetlerin imalatında tamamen elyafından alev almaz ve anti-statik özellikteki kumaşlar ve aksesuarlar kullanılmaktadır.  Kıyafetler satışa sunulmadan önce gerekli sertifikasyon ve test süreçleri tamamlanmaktadır.

Özellikle Elektrik Ark gibi yüksek risk kategorisi ile çalışılırken  sonradan apre yapılarak alev almaz özellik kazandırılan kumaşların kullanımından şiddetle kaçınmaktayız. Böylece evsel ve endüstriyel yıkamalarla öngörülmeyen bir risk oluşmasını ortadan kaldırmaktayız.

Uluslararası standartlara ve yasal mevzuata uygun  kumaş, aksesuar ve dikim teknikleri kullanılmak suretiyle üretilen koruyucu kıyafetlerimiz bitmiş ürün test raporlarına ve CE sertifikalarına sahiptir.