logo

Döküm İşleri

Özellikle Demir-Çelik Endüstrisinde, Dökümhane ve Haddehanelerde çalışan personelin,  oluşması muhtemel sıçramalara, radyan ısıya, eriyik dökülmesine ve aleve karşı korunması amacıyla geliştirilmiş ürün grubumuzdur. 

Eriyik çelik alaşımları, bakır, demir, krom, alüminyum ve benzeri metallerle çalışma esnasında malzeme cinsine bağlı olarak 700 C ile 1600 C arasında yüksek ısılar oluşmakta ve sıçrayan materyaller kıyafete yapışabilmektedir. Yapışma süresi, çalışanın güvenliği açısından çok kısa olmalıdır. Aksi halde eriyik madde kumaşla uzun süre temas ederse, kumaşı deler ve vücutta bölgesel olarak 2. ve 3.derece yanıklar oluşturabilir.  Bunu önlemek için kumaşların üzerine kayganlığı arttırıcı özel kimyasallarla işlem yaptırmaktayız.

Kıyafetlerin imalatında tamamen elyafından alev almaz ve anti-statik özellikteki kumaşlar ve aksesuarlar kullanılmaktadır.  Kıyafetler satışa sunulmadan önce gerekli sertifikasyon ve test süreçleri tamamlanmaktadır.

Özellikle Eriyik Metal Sıçramaları gibi yüksek risklere karşı kesinlikle alev almaz apreli ürünler kullanmamaktayız. Böylece evsel ve endüstriyel yıkamalarla öngörülmeyen bir risk oluşmasını ortadan kaldırmaktayız.